TR
*Kredi Kartı Gerektirmez

Sizi Arayalım

OctoCloud Api Erişim Özelliği Nedir

Api Erişim Özelliği | AKINSOFT OctoCloud Özellikleri

API Erişim Modülü

API`ler, iki yazılım bileşeninin belirli tanımlar ve protokoller aracılığıyla birbiriyle iletişim kurmasına olanak tanıyan mekanizmalardır.

API`nin açılımı olan Application Programming Interface, Uygulama Programlama Arabirimi anlamına gelir. API`ler bağlamında Uygulama sözcüğü, ayrı bir işlevi bulunan her türlü yazılımı ifade eder. Arabirim, iki uygulama arasındaki hizmet sözleşmesi gibi düşünülebilir. Bu sözleşme, ikisinin istekler ve yanıtlar kullanarak birbiriyle nasıl iletişim kuracağını tanımlar. İlişkili API belgeleri, geliştiricilerin bu istek ve yanıtları nasıl yapılandırması gerektiğine dair bilgiler içerir.

API, bir platformun izin verilen sınırlamalar dahilinde dışarıdan kullanılmasını sağlayan bir arayüzdür. İki uygulamanın birbiri ile konuşması için kritik öneme sahiptir. Gerekli ayarlamaları yaparak OctoCloud Api Erişim modülü ile dilediğiniz entegrasyonu sağlayabilirsiniz.

Yapılacak özel çalışmalar sayesinde kullanmak istediğiniz sistem ile OctoCloud arasında API entegrasyonu sağlayarak işletmenizin çok daha geniş alanda ergonomik kullanımını sağlayabilirsiniz.