TR
*Kredi Kartı Gerektirmez

Yeni Bir İş Kurmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yeni Bir İş Kurmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

14.12.2022

Birçok insanın en büyük hayali kendi işini kurmaktır. Sıfırdan başlayarak kendi işinizi kurmak istiyorsanız birçok konuda detaylı araştırma yapmanız gerekiyor. Günümüzde birçok iş girişimi devlet tarafından destekleniyor. Özellikle genç yaşta yeni bir iş kurmak isteyenler devletin sunduğu bu olanaklardan yararlanıyor. 

İş Planı Hazırlayın

Yeni bir iş kurmak isteyenlerin en çok özen göstermesi gereken konuların başında iş planı geliyor. Hizmet vereceğiniz sektör için en iyi iş planını hazırlamalısınız. Bu planda işletmenizin hedefi ve bu hedefe ulaşabilmek için yapılması gereken stratejiler yer alır. Dolayısıyla yeni bir işe başlamadan geleceğe dair öngörüde bulunabilirsiniz.

KOSGEB Eğitimleri Alın

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı KOSGEB, yeni bir iş kurmak isteyenlere çeşitli eğitimler veriyor. Küçük bir sermaye ve KOSGEB desteği ile iş kurabilirsiniz. İlk başlarda az bir sermaye ile başlayan bu işi daha sonra devletin hibe desteği ile büyütme fırsatı bulabilirsiniz.

Şirket Kurun

Yapılan satışları faturalamanız için bir şirkete ihtiyacınız vardır. Hizmet veya ürün fark etmeden yeni işinize ait şirket kurarak ticarete başlayabilirsiniz. İster online isterseniz de fiziksel satışlar olsun işi resmiyete dökmek için anonim, limited veya şahıs şirketlerinden birini kurmalısınız. 

Sermaye Edinin

Küçük ya da büyük ölçekli işlerde belli bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Eğer daha yüksek hedefleriniz varsa sermaye edinme yollarını araştırmanız gerekir. Kendi işini kuran girişimciler devletin sunduğu faizsiz kredi ve hibe desteklerinden yararlanıyor.

Sektörü Araştırın

Sektörde karşınıza çıkabilecek problemleri tespit etmek için iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Sektör araştırırken bakılması gereken faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  • Pazar hacmi
  • Rakip analizi
  • Hedef kitle
  • Veri analizi
  • Problem tespiti

Yeni bir iş kurarken doğru adımlar atıp muhtemel zararların önüne geçebilmek için sektör ve pazar araştırmasını ihmal etmemelisiniz.

Danışmanlık Alın

Yeni bir iş girişiminde bulunurken sektörün zorluk ve karmaşasının üstesinden gelebilmek için tecrübeli kişilerden destek almanız gerekebilir. 

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı telefonumuz ya da LimonDesk üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER