TR
*Kredi Kartı Gerektirmez

Verimli Çalışma İçin Evden Çalışacaklara Öneriler

Verimli Çalışma İçin Evden Çalışacaklara Öneriler

28.04.2021


Evde Çalışmanın Olumlu ve Olumsuz Tarafları

  • Maliyeti tasarrufu sağlar: Ulaşım gideri ödemezsiniz.
  • Fiziksel rahatlık sağlar: İşe gidip gelmek için yola çıkmaz toplu ulaşım ile savaşmazsınız.
  • Sürekli maske takmanız gerekmez: Yalnız olmanız sebebiyle sağlığınızı korumak için maske ile uğraşmazsınız.
  • Daha çok uyku için vakit kalır: İşe gitmek için iki saat erkenden kalkmanız gerekmez. Yarım saat önce uyanarak çalışmaya hazır hale gelebilirsiniz.
  • Sevdiklerinize daha fazla zaman ayırırsınız: İş dönüşü yolda zaman geçirmeniz gerekmez. Mesai bitince yan odaya hemen geçebilirsiniz.

 

  • Sürekli aynı ortamda kalmak: Evde yalnız değilseniz, odaklanmak için kendinizi bir odaya kapatmak zorunda kalıyorsunuz ve gününüzün büyük bölümü evde geçiyor.
  • Ebeveynlerin size kolayca ulaşması : Çocuğunuza evcil hayvanınıza şu an mesaide olduğunuzu açıklayamıyorsunuz. Bu yüzden konsantre olmakta zorlanabiliyorsunuz.
 

Oluşturduğunuz / Kullanmayı Düşündüğünüz Çalışma Alanında Nelere İhtiyacınız Olacak?

Tüm gün mesai harcayacağınız; çalışma masası, çalışma sandalyesi, ihtiyacınız varsa kitaplık ve dokümanlarınızı arşivleyebileceğiniz dosyalar çalışma alanınızda en önemli yardımcılarınız olacaktır. Masanızın ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte olması önceliğiniz olmalı. Sandalye seçiminde ise gün boyunca sizi rahat ettirecek bir ürün tercih etmelisiniz.

  

Çalışma Programınızı Netleştirin

Sizlerin de bildiği gibi, evden çalışma disiplini gerektirir. Dolayısıyla verimli bir şekilde çalışmak istiyorsanız ofiste çalışıyormuş gibi bir standart plan oluşturmanız son derece önemli. Mesainizin başlayacağı ve biteceği saatleri, mola vereceğiniz zaman dilimlerini belirleyerek plana sadık kalmak için özen gösterin.


İşlerinizi Önceden Planlamaya Gayret Edin

Haftalık iş planı oluşturarak yapmanız gereken işleri planlamak sizi kaostan kurtaracaktır. Bu sayede plansızlığın neden olabileceği performans kaygısı ve stres seviyesini en aza indirerek daha sakin kalabilirsiniz.

Ev Ortamının Sizi Bölmesine İzin Vermeyin

Evde sürekli birileri varken çalışmaya konsantre olmak oldukça zordur. Televizyondan dizi ya da program takip ederken verimli çalışmanızın neredeyse imkânsız olduğunu da açık yüreklilikle kabul etmelisiniz (Uzak durmanızı öneririz.) 

 

 

 İletişime Geçerek Bize Sorularınızı Sorabilirsiniz

444 40 80 numaralı telefonumuz ya da Canlı destek Sistemimiz LimonDesk üzerinden bizlerle iletişime geçerek aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER