TR
*Kredi Kartı Gerektirmez

Uzaktan Çalışanları İşe Alma Süreci Nasıl İşler?

Uzaktan Çalışanları İşe Alma Süreci Nasıl İşler?

22.04.2021

 Uzaktan Çalışma Sistemi Tamamen Kalıcı Hale Gelebilir mi?

İçinde bulunduğumuz dönem, bir kaç yıl öncesine kadar telaffuz edilemeyen, çok uzak gelecekte mümkün olabilir gibi görünen pek çok şeyi ise bizim için kanıksanır hale getirdi. Mevcut dönemin sağlık sorunları ve kişisel tercihler sebebiyle firmaların çoğu uzaktan çalışma sistemine geçti.

 Zira adaylar bulundukları yerden bağımsız olarak farklı illerde çalışabilmeleri sebebiyle remote işlere gün geçtikçe daha fazla ilgi gösteriyorlar.

 Ekip Üyeleri İçin Uzaktan Çalışma Düzeninin Kurulmuş Olduğundan ve Yapının İşlediğinden Emin Olun

Uzaktan çalışma için iş arkadaşlarınıza iş bilgisayarı ve şirket telefonu tahsis edecek misiniz yoksa kendileri mi bir çözüm bulacak, bir sorunda kime ulaşacak, çalışma saatleri ve mola süresi nasıl işleyecek, her hangi bir müdahaleden önce hangi adımların kontrol edilmesi gerekecek? Bu gibi ayrıntılar en baştan belirtilmelidir.

 Ayrıca, işe yeni başlayan kişilerin uygun bir çalışma alanına sahip olduğunu ve güvenilir bir internet bağlantısına erişimleri olduğunu kontrol etmelisiniz.

 

 Yeni Çalışanınızın İlk Gününde Onun Yanında Olmanın Önemini Kavrayın

Burada sorulması gereken soru çok net aslında ."Yeni çalışanınız şirket politikalarınız hakkında bilgi sahibi mi?" ve "Uzaktan çalışan ekip arkadaşınızın ilk gün ne yapmasını istiyorsunuz?"

  •  Şirket yöneticileri olarak ilk gün “hoş geldin” maili gönderin ve bu e-postada ilk birkaç haftalık iş programını belirtin.
  •  Düzenli bir iletişim takvimi oluşturarak kendilerini bilgilendirin. İlk haftalarda günde iki kez belirlenen saatlerde (karşı tarafa önceden bildirilmiş) görüşmeler yapılarak ilerlemek oldukça verimli olacaktır.

Kişisel Destek ve Rehberlik Hizmetinin Önemini Es Geçmeyin

Belirsizliğin yaşandığı bu değişim zamanlarında sürekli  kişisel destek ve rehberlik sunmak önemlidir. Denenmiş ve işlevselliği onaylanmış bir çevrimiçi öğrenme ve eğitim programınız varsa çalışanlarınızın kullanabileceği hale getirmekten çekinmeyin.

Kapsamlı bir öğrenme ve gelişim programı kapsamında yeni işe başlayan çalışanların adaptasyonunu sağlayan bir iş programı, bu programın uygulanmadığı durumlara kıyasla çok daha  verimli olacak ve  yeni çalışanların gelişmesine yardımcı olacaktır.

 

Bize Ulaşın

444 40 80 numaralı telefonumuz ya da LimonDesk üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER