TR
*Kredi Kartı Gerektirmez

Sanal Ofisler Hakkında Tüm Detaylar

Sanal Ofisler Hakkında Tüm Detaylar

03.03.2022

Sanal ofisler şirketlerin, kişilerin ya da girişimcilerin fiziksel bir ofise ihtiyaç duymadığı; resmi adres olanağı sağlayan pratik bir ofis kiralama seçeneğidir. Yasalara göre ticari faaliyeti bulunan kuruluşların ve vergi vermesi gereken şirketlerin resmi birer adrese sahip olması gerekmektedir.

 

Sanal Ofis Kiralama

Bu resmi adresler şirkete gelen faturaların, postaların teslimi için çok önemlidir. Bundan dolayı çoğu şirketin gider kalemleri arasında aylık masrafları ve ofis kiralama yer almaktadır. Sanal ofis kiralama işi için hangi siteden kiralama işlemi yapılacağına karar vermek gerekir.

 

Günümüzde bu tür ofislere olan ihtiyaçların artması ile birlikte, kiralama işlemi yapan pek çok firma bulunmaktadır. Güvenilir bir siteden kiralama işlemi yapıldıktan sonra gerekli olan sözleşme imzalanır. Sonrasında ofise yoklama memuru gelir ve gerekli yoklamaları yapar. En sonunda da yoklama memuru ile birlikte gerekli evraklar imzalandıktan sonra kiralama işlemi tamamlanmış olur.

 

Sanal Ofis Hizmetleri Nelerdir?

Kiralanan ofisler aynı zamanda birçok avantaj elde etmenizi sağlar.

  • Kiralanan sanal ofislerden sekreterlik hizmeti alabilirsiniz
  • Anlaşma kapsamında toplantı ofislerini kullanabilirsiniz.
  • Fatura ve kargo işelmeri için adres gösterebilirsiniz.
  • Anlaşma kapsamında yemek ve içecek hizmeti alabilirsiniz.

 

Sanal Ofis Avantajları Nelerdir?

Sanal ofislerin insanlara kazandırdığı Pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Fatura ve kira maliyeti daha azdır.
  • İlave personel ihtiyacı olmamaktadır.(Güvenlik, temizlik, sekreter vb.)
  • Ofis malzemesine ihtiyaç duyulmamaktadır.

Büyük resime odaklandığınızda sanal ofislerin birçok yönden maliyet avantajı sağladığı görülmektedir.

 

Kimler Sanal Ofis Kullanabilir?

Kendi işini kurmak isteyenler, girişimciler ve küçük ölçekli işletme sahipleri sanal ofisleri kullanabilir. Aynı zamanda E-ticaret yapan kişiler, şahıs şirket sahipleri de sanal ofis tercih edebilirler.

 

Sanal Ofisler Yasal Mı?

Sanal ofis konusu son dönemlerde sıkça araştırılmaktadır. Yasal olup olmadığı merak edilmektedir. Sanal ofisler yasaldır. Bunun için gönül rahatlığı ile sanal ofisleri tercih edebilirsiniz.

 

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Bulut ön muhasebe programımız OctoCloud ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için 444 40 80 numaralı telefonumuz ya da LimonDesk üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER