TR
*Kredi Kartı Gerektirmez

Şahıs Şirketi Nedir? Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Şahıs Şirketi Nedir? Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

04.06.2021

Şahıs Şirketi Şahıs Şirketi Nedir ve Nasıl Kurulur?

Şirket açarak ticaret hayatına atılmak, şirketi üzerinden satış yapmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda Şahıs şirketi açmak için neler gerekir? Şahıs Şirketi nasıl açılır? Sorularına yanıt vereceğiz.

 

Öncelikle hızlı kurulum işlemleri ve düşük bütçeler ile kurulabilmesi açısından çok tercih edilen şahıs şirketlerinin kuruluşu hakkında bilgi verelim.

 

Şahıs Şirketi Nedir?

Şahıs Şirketi :Tek başınıza veya ortaklı olarak kurabileceğiniz; ortakların sorumluluklarının sınırsız olduğu şirketlere denir.

 

Karmaşık prosedürler ile uğraşılmadan kolayca kurulabilen Şahıs Şirketi, en çok kullanılan şirket türüdür. Şahsi yönetim şekli, şirket sahibinin her türlü kararı kendinizin alabilmesi gibi birçok kolaylık sağlar.

 

Şahıs Şirketi Kurulumu İçin Neler Gerekir?

  • Noterden alınabilir muhasebeci vekaleti.
  • İmza beyannamesi.
  • Kira kontratı.
  • İkametgah belgesi.
  • İki adet vesikalık fotoğraf.

 

Bu belgeleri hazırlayıp bağlı olduğunuz vergi dairesine götürebileceğiniz gibi süreci sizin adınıza yönetmesi için muhasebecinize ya da mali müşavire vekalet de verebilirsiniz.

 

Evraklarınız eksiksiz ise 2 gün içerisinde şirket açılma işlemleriniz tamamlanır. Sonrasında vergi dairesinin gerçekleştirdiği yoklama sürecinden geçmeniz gerekir.

Sonrasında, yazar kasa levhası ve vergi levhanızı alabilirsiniz.

Vergi levhanızı almanızın ardından fatura irsaliye, gider pusulası belgelerinizi alabilir, e-imza ve e-fatura başvuruları yapabilirsiniz.

 

Bir sonraki adımda ise sicil gazetesine ilan verip ilgili ticaret odasına kayıt yaptırmanız gerekir. Sonrasında SGK başvurularınızı yapabilirsiniz.

 

Şahıs Şirketinin Avantajları Nelerdir?

Masrafların düşüklüğü sebebi ile  daha ekonomiktir. (Düşük bütçeler ile işlemleri tamamlarsınız.)

Birkaç gün içerisinde faaliyete başlayabilirsiniz.
Kuruluş, adres değişiklikleri vb. süreçleri hızlıca sonuçlandırabilirsiniz.
Sermaye zorunluluğu olmaması da kısıtlı bütçeniz için avantaj sağlar.


Tüm muhasebe işlemlerinizin takibi için ön muhasebe programımız OctoCloud’u uygun fiyatlar ile kullanabilirsiniz.

 

Dilerseniz hemen kayıt olarak 14 gün ücretsiz deneyebilir, kararınızı verebilirsiniz. e-Fatura & e-Arşiv desteği ile internet erişimi olan her yerden ön muhasebenizi kontrol edebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER