TR
*Kredi Kartı Gerektirmez

Online Tahsilat Nedir ? Online Tahsilat Nasıl Yapılır?

Online Tahsilat Nedir ? Online Tahsilat Nasıl Yapılır?

16.06.2021

Online Tahsilat Nedir?- AKINSOFT OctoCloud

Online tahsilat nedir?  Online tahsilat nasıl yapılır? Online tahsilat yapabilmek için neler gerekir? Online tahsilatın faydaları nelerdir? Soruların üzerine yazdığımız bu yazıda online tahsilata dair bilmeniz gereken tüm konular hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Artık Dilediğiniz Yerden Kolayca Tahsilat Yapabilirsiniz

Firmalar tahsilatları bazen mutabakat mektupları üzerinden linkler ile, bazen sahada, yolda vb. durumlarda yapabilmek istiyorlar. Bu yüzden de online tahsilat ( ya da e- tahsilat) sistemleri artık ticaret yaşamının olmazsa olmazlarından.

Dahası bu işlemleri sadece bir mail ya da SMS linki üzerinden yapabildiğinizi söylemek isteriz. Fiziki pos kullanmadan, türlü prosedürlerle uğraşmadan dilediğiniz yerden ödeme alabiliyor ve muhasebe hesaplarınıza işleyebiliyorsunuz. Nasıl mı? Yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Online Tahsilat

Firmaların bayi, B2B kanalı veya müşterilerinden kredi kartları ile online olarak tahsilat yapabilmeleri için geliştirilmiş bir ödeme sistemidir.

 

Online Tahsilat Nasıl Yapılır?

Ödemeyi yapacağınız / ya da ödeme yapmanızı isteyen firma ilgili tutarı belirleyerek size bir link gönderiyor. O link üzerinden ödenecek tutarı görerek kart numaranızı girerek onay veriyorsunuz ve işlem tamamlanıyor.

 

Online Tahsilat Yapabilmek İçin Neler Gerekir?

Bu iş için bir aracı ödeme kuruluşu ile anlaşmanız yeterli olacaktır. ( Online tahsilat için fiziki bir pos cihazı kullanmanız gerekmez.) Anlaşma yaptığınız firma ödemeyi alarak belirli bir komisyonu size yansıtacak ve yaptığınız anlaşmaya göre tahsilatı banka hesabınıza yansıtacaktır

 

Online Tahsilat Sistemini Kimler Kullanabilir ?

Tahsilatlarını online yapmak isteyen şirketler, saha da aktif satış yapan plasiyerler ,sanal posu olmayan küçük işletmeler online tahsilat yöntemini rahatlıkla kullanabilmektediler.

Online Tahsilat Kullanımının Faydaları Nelerdir?

  • Tüm tahsilat süreçlerini takip altına alabilirsiniz.
  • Fiziki pos kullanım maliyeti gerektirmez.
  • Gerektiğinde talep eden kişiye detaylı rapor sunabilirsiniz.
  • Mail order formu kullanmadan Mail ve SMS ile kolayca ödeme alabilirsiniz.
  • Ayrıca OctoCloud ile entegre ederek detaylı takip ve raporlama yapabilirsiniz.

Bize Ulaşın

 444 40 80 numaralı telefonumuz ya da canlı destek sistemimiz LimonDesk üzerinden bizlere her zaman yazabilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER