TR
*Kredi Kartı Gerektirmez

Online Tahsilat Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Online Tahsilat Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

22.01.2021

İşletmelerin en büyük kabusu, tahsilatları zamanında yapamamak. Tüm planlarını alt üst eden tahsilatın gecikmesi sorunu, küçük büyük işletmelerde nakit akışını olumsuz yönde etkileyerek planların alt üst olmasına neden olabilir. Özellikle son dönemlerde tüm dünyanın karşılaştığı küresel salgın, tahsilat sürecini yavaşlatarak pek çok işletmeyi çıkmaza soktu. İşletmeler varlığını korumak ve sürdürmek için pek çok yol denemek zorunda kaldı. 

Online Tahsilat Nedir?

Teknolojinin avantajları bu noktada devreye girdi ve tedbirini alan firmalar, bu süreci daha kolay bir şekilde atlattı. Bu tedbirlerden bir tanesi olan online tahsilat, oturduğunuz yerden müşteri veya firmalardan tahsilat yapmanıza olanak tanıyor. E-Tahsilat olarak olarak da bilinen bu yöntem tahsilatların gecikme riskini en aza indirerek ödeme alacağınız firmaların kredi kart bilgilerini girerek kolayca ödeme yapabilmesini sağlıyor. 

 

Online Alışverişte Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-tahsilat sürecinde kullanıcıların en çok tereddüt ettiği konu, kart bilgilerinin güvenliğidir. Bankalararası kart merkezi (BKM), internet üzerinden yapılan alışverişlerde kart bilgilerinin korunması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğinin üzerinde duruyor.

  • Alışveriş yapılan site araştırılmalı, sadece güvenli bulunan yerlerden alışveriş yapılmalıdır.
  • İşlem yaptığınız sitede şirketin iletişim bilgilerinin yazması önemlidir.
  • İade prosedürleri olmalıdır.
  • Adres çubuğunda kilit işareti olmalıdır.
  • SSL kullanılıyorsa. Bunu anlamak için adresin https ile başlaması gerekmektedir.

 

Kredi Kartıyla Online Tahsilat Yapmak İçin Neler Gerekir?

İşletmenizde e-tahsilat yapmak istiyorsanız öncelikle bir bankadan alacağınız sanal posa veya diğer ödeme sistemlerinden birine sahip olmanız gereklidir. Diğer ödeme sistemleri, pek çok bankayla anlaşma yapmıştır ve sanal posta sadece posunu aldığınız banka taksit avantajı sunarken diğer ödeme sistemleri anlaşma yaptığı bankaların tamamı için taksit avantajı sunar. OctoCloud bu noktada devreye girerek B2B Müşteri Bilgi Portalı ve Online Tahsilatı aynı anda müşterilerine sunuyor.

 

OctoCloud B2B Müşteri Bilgi Portalı ile müşterileriniz dilediği yerden ve dilediği zamanda ekstrelerini görüntüleyebilir ve kredi kartı ile ödeme gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra, geçmiş tarihli sipariş ve faturalarını da görüntüleyerek içeriği hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER