TR
*Kredi Kartı Gerektirmez

E- Dönüşüm Hizmetlerinin Doğaya Katkısı

E- Dönüşüm Hizmetlerinin Doğaya Katkısı

06.05.2024

Ormanlar dünyada bulunan tüm toprakların üçte biri kadarını kaplarken, gezegenin en çeşitli yaşam biçimlerine de organik bir alt yapı sağlar. Ormanların faydası ile beraber çevresel ve ekonomik döngü sürekli olarak kendisini yenilemeye devam ediyor.

Ancak aşırı kağıt tüketimi ormanların yok olmasına neden olduğundan artık çevreyi korumak amacı ile e-dönüşüm hizmetlerine geçilmesi doğayı korumak adına çok önemli bir adımdır.


Doğaya Dönüşüm

Bir tüketim topluluğu olarak insanlar, artık ağaçları ve genel olarakta doğayı tüketmeye devam ediyor. Küresel ısınma ve diğer çevresel felaketlerin önüne geçmek amacı ile ağaçların kesimi durdurulmalı ve e-dönüşüm hizmetlerine geçilmesi tavsiye edilir.

Ağaç kesimini durdurmanın en etkili yolu kağıt tüketimine bir son vermektir. Son yıllarda da kağıt tüketimine son vermenin en etkili yollarından birisi e-dönüşüm hizmetlerine dahil olmaktan geçmektedir. E- dönüşüm hizmetlerinin doğaya faydasının yanı sıra bu hizmeti kullananlara da maddi olarak faydası da bulunmaktadır.

 

E-Dönüşümün Doğaya Katkısı ve Tasarruf Yönü

Bir firmanın yıl içerisinde 1000 adet kağıt fatura kestiğini düşünelim. Bu 1000 adet faturanın kağıt, zarf, baskı, kargo ve personel gideri yıla göre hesaplandığında yaklaşık tutarı 23.860 TL’dir.

Ancak aynı firmanın e-dönüşüm uygulayarak e-faturaya geçtiğini düşünelim. Bunun yıllık maliyeti hesaplandığında ise ortaya çıkan rakam 6.000 TL’dir. Bu da şunu ortaya çıkarıyor ki; e-dönüşüm uygulayan firma 1000 adet fatura üzerinden ortalama %75 tasarruf sağlıyor.


E-Dönüşüm ve Kolaylık

Bilginin, girişimciliğin, varlığın ve ihtiyaçların dijital dünyada gerçekleşmesi, tasarruf ve hızın temel bir ihtiyaca evrilerek dünya adına önemli çevresel etkilere dönüştürülmesi insanlık açısından önemli bir adımdır. Yıllık olarak 250 milyon faturanın tamamını ortadan kaldırmayı hedefleyen bu uygulama özellikle de kağıt harcamasının da önüne geçilmesinin yollarından birisidir.


E- Dönüşümün Avantajları

E-dönüşüm uygulamalarının insan hayatına girmesi ile birlikte iş dünyasında iş anlamında olağan bir hız artışı söz konusudur.


Bunun dışında e- dönüşümün avantajları şöyledir;

  • Fiziki olarak yürütülen süreçlerin dijital ortamda devam etmesi sağlanır.
  • İş süreçlerini hızlandırır.
  • Verimliliği artırır.
  • Kağıt harcamalarından tasarruf ettirir.
  • Evrakların saklanması fiziki olarak bir yer kapladığından e-dönüşüm seçeneğine geçilerek tüm bu evraklar dijitale dönüştürülebilir.
  • E-dönüşüme geçilerek ormanlar ve doğal olarak hayvanların korunması ile de dünya daha iyi bir yer haline dönüştürülür.


Bize Ulaşın

İletişim formu aracılığıyla ve 444 40 80 numaralı iletişim numaramız üzerinden bize taleplerinizi iletebilirsiniz.

 

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER